Instytut Austriacki w Krakowie

Krakowski Instytut Austriacki powstał jako drugi po Instytucie Warszawskim. Od chwili otwarcia w roku 1992, czyli od okrągłych 30 lat, nasz instytut nieustannie się rozwija, a dumą napawa nas fakt, że obecnie języka niemieckiego uczy się u nas ponad 1000 osób rocznie. Nasi najmłodsi uczniowie to trzyletnie „Skrzaty„ – tak ich tu pieszczotliwe nazywamy.

 

Oferujemy kursy na wszystkich poziomach nauczania dla wszystkich gryp wiekowych. A ofertę naszą wieńczą kursy języka fachowego, konwersacje, zajęcia indywidualne i . ..sprint.

 

Krakowski Instytut Austriacki to jednocześnie licencjonowane Centrum Egzaminacyjne certyfikatów ÖSD i EBC*L. Egzaminy przeprowadzane są na wszystkich poziomach językowych.

 

Instytut Austriacki w Krakowie wyróżnia się szczególnym zaaranżowaniem wszystkich pracowników, a ich wkład pracy i energia gwarantują postępy w nauce języka i sprawiają, że zajęcia u nas to niezwykłe przeżycie.

 

Dysponujemy 13 pomieszczeniami, wyposażonymi we wszystkie niezbędne do prowadzenia zajęć urządzenia techniczne.

 

Obok kursów dla osób prywatnych prowadzimy zajęcia dla krajowych i międzynarodowych firm, oraz dla instytucji publicznych.

 

Ale czy są to kursy prywatne czy firmowe - najważniejszy jest dla nas zawsze uczeń. Wspólnie z naszymi klientami szukamy idealnego kursu, idealnych zajęć, odpowiednio dopasowanego do danej osoby/grupy. Doskonale wiemy, że jest to zawsze sprawa indywidualna.

 

Kadra rektorska

25 naszych lektorów pochodzących zarówno z krajów niemieckojęzycznych jak i Polski ma jedną wspólną cechę - to pasja i radość nauczania. Rocznie prowadzimy zajęcia dla ponad 12 000 osób. Wszyscy lektorzy to korpulentni znawcy specyfiki krajów niemieckojęzycznych, cieszy nas fakt, że są wśród nich osoby pracujące z Instytutem Austriackim już od niemal 30 lat. Instytut Austriacki dba o wysoki poziom nauczania - w tym celu organizowane są dla naszych lektorów liczne szkolenia w Polsce i w Austrii w oparciu o nowoczesne metody nauczania i aktualne materiały dydaktyczne.

 

Partnerzy

Nasz Instytut współpracuje ściśle z austriackimi przedstawicielstwami: z Austriackim Konsulatem Generalnym w Krakowie, z Biblioteką Asturiacką, jak również z porównywalnymi międzynarodowymi przedstawicielstwami w Polsce. Szczególną wagę przykładamy również do współpracy ze szkołami, uniwersytetami oraz takimi instytucjami jak Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego.

 

KRS POBIERZ

Kadra kierownicza


 

Dyrektor

Agnieszka Markowska

T.: + 48 12 422 95 53

E.: agnieszka.markowska@oei.org.pl

Biuro Kursów
Asystentka dyrektora

Monika Pietras

T.: + 48 12 422 95 53
E.: krakow@oei.org.pl