Dofinansowane kursy języka niemieckiego w Krakowie

KIERUNEK KARIERA - BONY SZKOLENIOWE

BONY SZKOLENIOWE W ÖSTERREICH INSTITUT!

ZAPRASZAMY NA DOFINANSOWANE KURSY JĘZYKA NIEMIECKIEGO ZAKOŃCZONE EGZAMINEM PAŃSTWOWYM ÖSD!

 

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy, że w dniu 24.01.2017 r. Österreich Institut Polska Sp. z o.o. podpisał umowę z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Krakowie. Umowa dotyczy możliwości realizacji bonów szkoleniowych otrzymanych w ramach projektu pt.: „Kierunek Kariera” w naszej Instytucji.

 

Zapraszamy wszystkie osoby, które chcą podnieść kwalifikacje języka niemieckiego i otrzymać certyfikat liczący się na europejskich rynkach pracy. Każdy z uczestników projektu „Kierunek Kariera” może starać się o dofinansowanie w wysokości 85%. Wkład własny stanowi tylko 15%.  

 

Przygotowaliśmy dla Państwa bogatą ofertę kursów językowych na różnych poziomach zaawansowania kończących się egzaminem państwowym ÖSD (Österreichisches Sprachdiplom Deutsch). Możecie Państwo wziąć udział zarówno w kursach intensywnych, jak i w semestralnych. Przygotowaliśmy ofertę szkoleń jedno i kilku poziomowych. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

 

Zapraszamy do zapisów za pośrednictwem Bazy Usług Rozwojowych (link poniżej):

uslugirozwojowe.parp.gov.pl/uslugi/search

 

Jednocześnie zachęcamy Państwa do ustalenia poziomu językowego i kontaktu z naszym biurem. Ułatwi to wybór konkretnej usługi w Bazie.

 

DLA OSÓB, KTÓRE JESZCZE NIE SĄ UCZESTNIKAMI PROJEKTU PT: „KIERUNEK KARIERA”:

 

Jeżeli nie bierzecie jeszcze Państwo udziału w projekcie pt.: „Kierunek Kariera”, a chcielibyście płacić za kurs języka niemieckiego dofinansowanymi bonami szkoleniowymi za nasze usługi, zachęcamy do zapoznania się poniższym linkiem: www.pociagdokariery.pl

 

Znajdują się tam szczegółowe informacje o projekcie realizowanym przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie. Chęć udziału osoby zainteresowane mogą zgłosić telefonicznie w Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej:

 

 • w Krakowie: tel. 12 424 07 38,

 • w Nowym Sączu: tel. 18 442 94 90 lub

 • w Tarnowie: tel. 14 626 99 40.

 

W ramach projektu możecie Państwo zrealizować bony na szkolenia językowe, komputerowe, a także szkolenia z innych kompetencji poza zawodowymi. Szkolić można się jednak tylko w Instytucjach posiadających wpis do Bazy Usług Rozwojowych, którym może się pochwalić nasza Instytucja. Zachęcamy do kontaktu z Urzędem i do udziału w rekrutacji!

 

KTO MOŻE ZOSTAĆ UCZESTNIKIEM PROJEKTU?

 

Z bonów szkoleniowych będą mogły skorzystać osoby, które:

 • pracują lub prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą i nie zatrudniają pracowników;

 • mają powyżej 25 lat i wykształcenie co najwyżej na poziomie ukończonego liceum/technikum lub mają powyżej 50 lat i dowolne wykształcenie;

 • mieszkają, uczą się lub pracują w Małopolsce;

 • Okresowo Wojewódzki Urząd Pracy ogłasza dodatkowy zamknięty nabór dla osób w wieku od 18 do 25 roku życia z wykształceniem nie wyższym niż na poziomie matury (np. studenci w trakcie studiów licencjackich), które pracują lub prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą i są związane z Małopolską (uczą się, pracują lub mieszkają).

Informacje dotyczące projektu kursów dofinansowanych języka niemieckiego w krakowie:

 

 1. Możliwość otrzymania dofinansowania do Usług mają jedynie Uczestnicy Projektu Kierunek Kariera realizowany przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie.

 1. Warunkiem uczestnictwa w Projekcie jest spełnienie kryteriów kwalifikacyjnych określonych na stronie www.pociagdokariery.pl

 1. Każdy Uczestnik Projektu objęty jest usługą doradztwa zawodowego, podczas której określane są kierunki dalszego rozwoju i sporządzany jest Bilans Kariery.

 1. Usługa doradztwa zawodowego jest bezpłatna i realizowana przez doradców zawodowych WUP Kraków

 1. Usługa doradztwa zawodowego może mieć dwie formy: podstawową trwającą ok. 1h, lub pogłębioną (kilka spotkań)

 1. Dofinansowanie do usług szkoleniowych wynosi maksymalnie 87%

 1. Każdy Uczestnik ma możliwość otrzymania do 180 bonów szkoleniowych o wartości maksymalnej 2700 zł (w tym 351,00zł wkładu własnego) 

 1. Każdy Uczestnik Projektu samodzielnie dokonuje wyboru usługi zgodnej z kierunkami określonymi w Bilansie Kariery, spośród ofert dedykowanych dla Uczestników Projektu Kierunek Kariera z Bazy Usług Rozwojowych (www.uslugirozwojowe.parp.gov.pl)

  STUDENCI :

   

  STUDENCI ! Studiujecie i pracujecie ? U nas za kurs płacicie tylko 13 % !

  Drogi studencie, droga studentko- wykorzystaj swoją szansę i skorzystaj z dofinansowania w wysokości 87 % w ramach programu KIERUNEK KARIERA!   Otrzymać je może każdy kto jest studentem po 25 roku życia. 

  Dzwońcie, pytajcie, piszcie do nas- pomożemy Wam i powiemy jak zdobyć dofinansowanie!

  A od 26.02 2018 NOWOŚĆmasz 18-25 lat, studiujesz i równocześnie  pracujesz na umowę zlecenie, dzieło lub umowę o pracę  -też  otrzymasz dofinansowanie w wysokości 87 %!